O mnie

fot. Adam Kozak

Jestem dziennikarką i pisarką (członkiem Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Pisarzy Polskich), a z zamiłowania blogerką, varsavianistką i genealogiem.
W latach 1996-2017 byłam reporterką TVP. Odeszłam w kwietniu 2017, a powody wyjawiłam w publicznym liście do Pana Prezesa Jacka Kurskiego.
Opublikowałam kilka książek, choć napisałam ich znacznie więcej. Wśród tych, które ujrzały świat drukiem są między innymi powieści dla młodzieży: „Klasa pani Czajki”, „LO-teria”, „Tropiciele” i „Dzika”.

fot. Jacek Kadaj (kadaj.art.pl)

W sieci walczę z anonimowością, która rozbestwia ludzi. Dlatego prowadzę bloga imiennie i nie pozwalam go komentować. Nie chcę, by przez anonimowe komentarze internautów stał się śmietnikiem. A stosowania cenzury, czyli kasowania komentarzy – nie uznaję. Uważam jednak, że każdy ma prawo do własnego zdania i dlatego zachęcam do zakładania własnych stron, blogów itd. i tam wypisywania wszystkiego, co się komu żywnie podoba. Oczywiście ze wszystkimi tego konsekwencjami, które i ja ponoszę blogując pod własnym imieniem i nazwiskiem, a także pokazując czytelnikom swoją twarz.
Pragnę zaznaczyć, że brak możliwości komentowania bywa zbawienny dla niektórych moich bohaterów, bo ktoś, kto ich rozpoznał, nie może podać ich danych osobowych w żadnym komentarzu. Tak więc ich anonimowość zostaje zachowana.

W ramach rekompensaty za brak możliwości komentowania odpowiadam na listy. Najchętniej nie anonimowe, bo na anonimy odpowiadam raz, a z psycholami nie dyskutuję. Czasami niektóre listy publikuję w kolejnych wpisach.
Nie udzielam też porad literackich. Proszę więc o niewysyłanie mi wierszy, opowiadań itd. Dostaję tego kilka dziennie! Wszystkich czytać nie mam czasu, a wyróżnienie kogoś i zajęcie się oceną akurat jego twórczości byłoby niesprawiedliwością wobec innych. Bardzo więc proszę nie stawiać mnie w niezręcznej sytuacji i nic nie wysyłać!

fot. Jacek Kadaj (kadaj.art.pl)

Bloga założyłam z myślą o czytelnikach i przyjaciołach, by wiedzieli, co tam u mnie słychać i jaki kolejny życiowy absurd mi się przytrafił. W ciągu kilku lat zyskałam nowych przyjaciół wśród czytelników.
Jeśli ktoś z czytelników znalazł w moich tekstach jakiś błąd lub literówkę – proszę o informację. Chętnie skorzystam z jego wprawnego i wyczulonego na błędy oka. W końcu po pierwsze „nie myli się ten, kto nic nie robi”, a po drugie: „w swoim oku nie widzi się nawet belki”, a co dopiero błąd.

Chcąc skontaktować się ze mną proszę pisać na adres:
piekarska@piekarska.com.pl

Po pewnym doświadczeniu, które opisałam w tym miejscu informuję, że nie przyjmuję zaproszeń na żadne imprezy, na które mam dojechać na własny koszt. Tak, jak nie płacę za druk własnych książek, nie dopłacam do ich promocji i nie mam spotkań autorskich gratis, choć są wyjątki do których należą: Domy Dziecka, Szkoły Specjalne, Domy Wychowawcze, Szpitale Dziecięce i Hospicja.
Nie interesuje mnie, czy z tego powodu, że odmówię przyjazdu na coś, ktoś nazwie mnie bufonem, zarozumialcem, osobą gwiazdorzącą itd. Ktoś chce mnie gdzieś zaprosić – niech płaci za mój dojazd, pobyt itd. Mój czas jest zbyt cenny! A moje nerwy i zdrowie ceny nie mają!

Więcej informacji o mnie na stronie: 
http://piekarska.com.pl

Mój blog fotograficzny dostępny jest pod adresem:
http://www.photoblog.pl/piekarska

Mój projekt genealogiczno-historyczny jest pod adresem: 
http://piekarscy.com.pl/

Projekt poświęcony nowym legendom warszawskim, który zaowocował książką „Czucie i wiara” jest pod adresem: 
http://czucieiwiara.pl 

Mój prywatny kanał YouTube dostępny jest pod adresem: 
http://www.youtube.com/user/psedytor?feature=mhee
 

Mój oficjalny profil na portalu Facebook:
http://www.facebook.com/MalgorzataKarolinaPiekarska?ref=hl

W celu zaproszenia mnie na spotkanie autorskie, festiwal literacki, jurorowanie w konkursie lub poprowadzenie warsztatów dziennikarskich (I TYLKO W TYCH SPRAWACH) zachęcam do kontaktu z moją agentką:

Gabriela Niedzielska
Agencja Autorska Autograf
e-mail: g.niedzielska@autograf.pl
www:
http://www.agencja-autograf.pl

Mobile: +48606780007
tel./fax +48426319210

Pozdrawiam serdecznie

Print Friendly
The following two tabs change content below.
dziennikarka prasowa i telewizyjna, pisarka, autorka książek dla młodzieży, blogerka. Kontakt: piekarska@piekarska.com.pl

Ostatnie wpisy Małgorzata Karolina Piekarska (zobacz wszystkie)

blog Małgorzaty Karoliny Piekarskiej